eXtreme Marines Forum

Forum graczy plemienia eXtM


#1 2008-03-19 18:50:40

HinoMusouka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-16
Posty: 3
Punktów :   

Sztab Generalny

Szef Sztabu Generalnego [SSG] alizia
Generalny Inspektor Armii [GIA] HinoMusouka
Generalny Sekretarz Stanu [GSS] =JAD=
Z-ca Generalnego Sekretarza Stanu [vGSS] Unlimit3D
Generalny Inspektor WSI [GI-WSI] Kasjusz Poncjusz
Generalny Moderator Forum [GMF] Adalbert August
Dyplomaci: czesio117 & luuk1

---

Pola odpowiedzialności:
0) Szef Sztabu Generalnego [SSG]- rezerwuje wszystkie funkcje nie przypisane innym członkom, mianuje i odwołuje członków SG
1) Generalny Sekretarz Stanu [GSS]- prowadzenie dyplomacji w zakresie sojuszy, paktów itd. oraz za opis ZEWNĘTRZNY; wraz z 2-3 podsekretarzami;
2) Generalny Inspektor WSI [GI-WSI]- zapraszanie nowych członków plemienia i czyszczenie listy zaproszeń (usuwanie zaproszeń starszych niż tydzień); wraz z 2-3 specjalistami;
3) Generalny Moderator Forum [GMF]- dbanie o porządek i godność języka polskiego na forum oraz przyznający upomnienia za nieodpowiednie wypowiedzi; wraz z 2-3 pomocnikami;
4) Generalny Porządkowy Armii [GPA]- odpowiedzialny za porządek w systemie rang i za przyznawanie rang nowym członkom, oraz za promowanie obecnych członków oraz opis WEWNĘTRZNY, a także przydzielanie kar; bez pomocników;
5) Generalny Inspektor Armii [GIA]- komunikuje się z Plutonami i utrzymuje dane na temat stanu liczbnego wojsk; wraz z dowódcami plutonów;
6) Generalny Topolog [GT]- utrzymuje informacje na temat plutonów i przydziela nowych graczy do plutonów; 2-3 pomocników.

---


HinoMusouka dnia 14.03. o 23:17
Forum
IMHO porządek na forum jest. Być może bałaganiarz ze mnie, ale regularnie usuwam nieaktualne tematy, a jeśli już ktoś pomyli forum, to nie usuwam przez pewien czas tematu, szczególnie jeśli ktoś odpowiedział - nie chcę tłumić głosu ludu, a przemieszczanie tematów łatwe nie jest, o ile mi wiadomo to nie phpBB ani żadne podobne forum, lecz prosty sktypt, który każdy fan PHP napisałby od ręki.

@kompek21: Naprawdę mało sypiam, ale wbrew Twojemu odczuciu nie śpię, ale obserwuję - takie jest moje zadanie jako Zastępcy.

Dyplomacja:

=JAD= jest obecnie głównym rozgrywającym dyplomację. O ile mi wiadomo wszystko biegnie swoim spokojnym torem, czego dowodem jest chociażby ciągła egzystencja tego plemienia.

@Bartex720: Zagadaj do Adalbert August, który nie dawno na moje zapytanie dlaczego atakuje sojusznika odpowiedział, że zwiadowcy to tylko wywiad a żaden atak. Jego sprawa, tak długo jak sojusznicy nie zgłaszają sprzeciwu. Sugeruję byś zapytał jego o szerszą argumentację. Zresztą jak powiedziała mi Szefowa - "Na świecie 14 bez przerwy mnie ktoś atakuje zwiadowcami i jakoś nie płaczę". Sugeruję podobne zachowanie - zamiast krzyku odpowiednie przygotowania militarne i gospodarcze.

Co do PoN (Paktów o Nieagresji) to jak wszystko w tej grze opierają się na honorowej umowie. Ja nie mogę się doprosić chętnych na dowódców plutonów w pewnych rejonach, więc jakże mógłbym żadać od wodza innego plemienia kontroli nad wszystkimi swoimi członkami. Powtarzam HONOROWA UMOWA - dziś sojusznicy jutro wrogowie. Dyplomacja jest płynna - jesli ktoś Was atakuje organizujcie wsparcie z najbliższej okolicy, licząc na honor współplemieńców i sojuszników, a jak sondują Was zwiadowcami to na litość Anielki postarajcie się, żeby raporty tychże zwiadowców odstraszały wrogów a nie zachęcały do grabieży na wpół zaniedbanych wiosek. Tak PoN są głównie "dla picu", a formalnie dla zmniejszenia liczby bezpośrednich wrogów. W tej grze to chyba nic nowego, że sojusznik zdradza? A ponownie podkreślę zwiad to jeszcze nie atak. Raczcie się pochwalić czym macie.

I uprzejmie proszę o nie straszenie nikogo odejściem z plemienia. Staram się szanować zdanie wszystkich, nawet obelgi i przekleństwa czasem puszczam płazem, ale stawianie ultimatów i gróźb odejścia jest bezcelowe. Plemię jest grupą, która Cię honorow wspiera JEŚLI MOŻE. Ale jeśli każdy z nas sam sobie nie będzie radził to nie może żądać by inni przybiegali mu z pomocą. Po prostu prosze o aktywność w regionie i WŁASNĄ. My, jako Sztab plemienia staramy się zapewnić dobre warunki rozwoju wszystkim, ale nie jesteśmy ani nieomylni ani wszechmocni. I tym bardziej nie pokonamy zasad takich jak chociażby czas przemarszu wojsk.

Obecnie funkcje są trochę rozmyte, co jest wynikiem braków kadrowych, oraz:
A) napisałem już kilka listów z prośbą o zgłaszanie się do pełnienia funkcji, na razie mam doła, bo nikt mnie nie kocha i nie opisuje na nie (no może kilka osób na te 200, które przewinęło się przez plemię),
B) potrzeba osób, które jakoś potwierdzą swoją kompetencję, chociażby SZANUJĄC nasz kochany język polski, i wykazując jakąś dozę inteligencji,
C) nowi gracze raczej będą trzymani z dala od jakichkolwiek funkcji z obawy przed wywiadem i sabotażem,
D) jeśli ktoś czuje się na siłach, potrafi rachunek różniczkowy, albo chociaż wykaże się inteligencją i względną znajomością ortografii, albo chociaż alfabetu, albo czegokolwiek, czym umie się zareklamować. Jeśli by każde zdanie "ja chcę być adminem/modem/etc..." traktować poważnie, to nasze plemie już dawno zostałoby rozniesione przez siły zewnętrzne albo wewnętrzne niespójności.

NINIEJSZYM CHĘTNYCH DO WŁADZY ZAPRASZAM DO ZGŁASZANIA SIĘ
WŁADZA NIE OZNACZA "hura jestem adminem", ALE WYMAGA PRZESTRZEGANIA OBOWIAZKOW I ODPOWIEDNIEGO KORZYSTANIA ZE SWOICH PRAW
JEŚLI TYLKO UMIESZ COŚ ROBIĆ I UMIESZ POKAZAĆ, ŻE COŚ UMIESZ TO ZGŁOŚ SIĘ!
NAWET JEŻELI NIC NIE UMIESZ TO ORGANIZUJ WE WŁASNYM REGIONIE WIĘZI INFRA- I INTRA-PLEMIENNE (=organizuj się w grupy pomocy i poznawaj swoich sojuszników, można od nich czasem uzyskać rozsądne warunki chociażby wymiany gospodarczej)

Innymi słowy nasza "rada" to Sztab, w skład którego wchodzą dyplomaci, dowódcy grup kontynentalnych i cała reszta zbieraniny (czyli np. ja).


"We live as we dream - alone" J. Conrad

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiminecraft.pun.pl www.wspolnota-zwycieska.pun.pl www.shinobidezain.pun.pl www.bewu.pun.pl www.wyspa-totalnej-porazki.pun.pl